چطور از قدرت کلام تان برای جذب بهترین‌ها در زندگی استفاده کنید توصیه‌های کاربردی مایکل لوسیر در مورد قدرت کلام

چطور از قدرت کلام تان برای جذب بهترین‌ها در زندگی استفاده کنید توصیه‌های کاربردی مایکل لوسیر در مورد قدرت کلام

قدرت کلام ما یعنی همه چیز… 

کلمات همه جا وجود دارند و ما به وسیله‌ی آن‌ها حرف می‌زنیم. آن‌ها را می‌خوانیم و می‌نویسیم، به آن‌ها فکر می‌کنیم، آن‌ها را می‌بینیم و در ذهن خود بازخوانی‌شان می‌کنیم. دلیل اینکه بر واژگان و انتخاب آن‌ها تأکید می‌شود به خاطر موجی است که هر یک از واژگان از خود ساطع می‌کنند.

به عنوان مثل واژ‌ه‌ی «تکلیف شب» برای خیلی‌ها موجی منفی و برای افراد دیگر، موجی مثبت دارد. واژ‌ه‌ی «پول» می‌تواند برای برخی از افراد، ارتعاشی مثبت و برای برخی دیگر ارتعاشی منفی به همراه داشته باشد.

کلمات = افکار (از کلمات تشکیل شده) =احساسات (امواج منفی یا مثبت)

ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه ما (که در این مقاله مفصلا بررسی کردیم) به طور خودکار، واژگانی را که به همراه خود «نه،نکن» دارند، پالایش می‌کند. وقتی از این کلمات استفاده می‌کنید، درست همان کاری را که نهی کرده‌اید، در ذهن خود نهادینه می‌کنید. برای مثال می‌گوییم:« به طوفان فکر نکن.» مطمئن هستم با شنیدن این جمله، فکر شما به سمت طوفان معطوف می‌شود.

 قدرت کلام مثبت و منفی

همان چیزی است که زندگی‌تان را هدایت می‌کند

با اینکه این دستورالعمل، شما را از انجام کاری نهی می‌کند، ذهن هوشیار و نیمه هوشیار شما بخشی از این دستورالعمل را پاک می‌کند و در واقع اثر قدرت کلام تان است که همه چیز را تعیین می‌کند.

عبارات متداولی وجود دارد که توجه و انرژی شما را بر انجام کاری که از آن نهی شده‌اید، متمرکز می‌کنند.

آیا تا به حال این عبارات را شنیده‌اید؟

دیوانه نشو – دستپاچه نشو – سرزنشت نمی‌کنم – عجله‌ای نیست – نگران نباش – برای زنگ زدن به من تردید نکن – حالا نگاه نکن – احمق نشو – با قیچی بازی نکن – نگران نباش – فراموش نکن – دوست ندارم در این رابطه ضربه‌ای بخورم – دلم نمی‌خواهد مشتری قرارش را به هم بزند – ریخت و پاش نکن – دیر نکن – سیگار نکش – در را به هم نزن – قضاوت نمی‌کنم و …

قانون جذب به همان شیوه‌ی ذهن ما عمل می‌کند (اگر هنوز با اصول قانون جذب آشنا نشدید کلیک کنید) :

این قانون، درست همان چیزی را می‌شنود که شما نمی‌خواهید. وقتی با خودتان جمله‌ای با پیشوندهای منفی را تکرار می‌کنید، در حقیقت تمرکز و انرژی خود را به سمت آن‌چه دوست ندارید، معطوف کرده‌اید.

در اینجا ابزاری ساده و کارآمد را معرفی می‌کنیم که کمک می‌کند با استفاده از قدرت کلام استفاده از جملات منفی را کاهش داده و کم‌کم آن را از بین ببرید.

هر بار چنین جمله‌ای از دهانتان خارج شد یا از فکرتان عبور کرد، از خودتان بپرسید: « به راستی، من چه می‌خواهم؟» در پاسخ به این سؤال، جمله‌ای جدید با واژگانی جدید خلق می‌شود. با تغییر واژگان، ارتعاش نیز تغییر می‌کند. بهترین خبر این است که شما در آنِ واحد تنها می‌توانید یک ارتعاش را آزاد کنید؛ چه بهتر که این ارتعاش مثبت باشد.

وقتی عبارات یا جمله‌ای را با پیشوند یا پسوندهای منفی مانند نکن،نه و … به کار می‌برید، توجه و تمرکز خودتان را به سمت آن‌چه دوست ندارید و نمی‌خواهید، معطوف کرده‌اید!

در این مواقع برای خودتان این سؤال ساده را مطرح کنید:

« به راستی چه می‌خواهم؟»

در این زمینه توصیه می‌کنم در کنار این مقاله، مقاله‌ی «کاربرد امواج ذهنی آلفا برای تحقق اهداف» را هم بخوانید.

وقتی از عبارت « انجام نده و نه» استفاده می‌کنید، بلافاصله از خودتان بپرس:« به راستی خواسته‌ی من چیست؟». عبارات زیر نشان می‌دهد که جملات جدید چگونه امواج جدید به همراه دارند.

این تمرین را انجام دهید.

آی نوتی مشاهده پست های زیر را به شما پیشنهاد می کند

بازاریابی و فروش

۶ روش موثر حفظ مشتری

بازاریابی و فروش

چگونه مشتریان را حفظ کنیم

بازاریابی و فروش

اصول موفقیت در بازاریابی تلفنی

بازاریابی و فروش

ایده-های انقلابی از کجا و چطور به ذهن افراد موفق و ثروتمند میرسد

0 نظر تایید شده برای این پست

    نظر شما چیست ؟