آموزش ارسال پیامک در آی نوتی

آموزش ارسال پیامک در آی نوتی

 آموزش ارسال پیامک :

 جهت ارسال پیامک از طریق پنل پیامکی سایت آی نوتی، پس از ورود به صفحه شخصی خود در سایت آی نوتی از منوی خدمات بر روی گزینه ی ارسال پیامک کلیک می نماییم .

در صفحه ای که ظاهر می شود اطلاعات مهمی جهت تنظیمات ارسال مشاهده می شود و متن پیام شما نمی تواند بر خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد .

موجودی حساب شما و اگر مخاطبین را از این بخش انتخاب نمایید تعداد مخاطبین انتخاب شده و همچنین هزینه کل ارسال پیامک به کاربران قابل رویت می باشد .

تعرفه ی ارسال پیامک بر اساس بر اساس انتخاب خطوط ارسال پیامک تغییر می کند .

اپراتور 2000 تعرفه ی پیامکی اش 140 ریال و انگلیسی اش 350 ریال است .

همچنین علاوه بر پیام متنی اگر ما بخواهیم اقدام به ارسال پیام صوتی کنیم، هر بخش پیام صوتی، تعرفه ارسال پیامکی اش 22 ریاال است.

در واقع در پیامک صوتی واحد ارسال صدا ( ثانیه) می باشد که به ازای هر ثانیه 22 ریال است.

در این صفحه شما می توانید متن پیامک مورد نظرتان را تایپ کرده ( سلام به آی نوتی خوش آمدید )

با تایپ در این کادر قیمت پیامک را مجدادا ملاحظه می کنید.

تعداد کراکتر هایی که تایپ کرده اید و تعداد بخش های پیامک می باشد .

دقت داشته باشید که اگر متن پیامک شما صرفا حروف انگلیسی باشد بر واحد انگلیسی محاسبه می شود و اگر تنها یک کراکتر فارسی داشته باشد بر واحد فارسی محاسبه می شود .

ممکن است در بعضی از مواقع شما متن مورد نظر خود را از یک نرم افزار با یک فایل کپی کنید و در این قسمت پیست کنید که اشتباها کراکتر ها اسپیس یا فاصله اضافی داشته باشند .

برای اینکه سیستم به صورا اتوماتیک  کراکتر های اضافی را حذف کند می توانید بر روی دکمه ی حذف فاصله های اضافی کلیک نمایید .

ملاحظه می کنید که تعداد کراکتر ها کم شد، ضمن اینکه ممکن است در متنتان از اعداد انگلیسی استفاده کنید . (1234)

در مرور گر ها ممکن است این اعداد با زبان انگلیسی در واقع یعنی زمانی که حتی زبان کیبرد شما انگلیسی است فارسی دیده شود ولی از لحاظ کدینگ، ارسال کراکتر انگلیسی در نظر گرفته می شود و در گوشی مخاطب چپ به راست دیده می شود .

برای رفع این مساله می توانید بر روی دکمه ( تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی ) کلیک نمایید. 

برای انتخاب مخاطبین ، 4 بخش برای شما در نظر گرفته شده است .

ارسال مستقیم :

در واقع این امکان را به شما می دهد که شماره موبایل مخاطب مورد نظرتان را به صورت دستی تایپ نمایید .

با زدن بر روی دکمه ی افزودن این شماره به لیست  اضافه می شود.

- یکی دیگر از امکانات ارسال مخاطبین ( ارسال پیامک به مخاطبینی می باشد که قبلا در دفترچه تلفن خودتان در سیستم ثبت کرده اید)

برای این منظور در این صفحه لیستی از دفاتر تلفنی که خودتان در این سیستم ثبت کرده اید در اولویت است هر شخصی که درآی نوتی  ثبت نام کرده است می تواند به تعداد دلخواه دفترچه تلفن تعریف کنند و درهر دفترچه مخاطبینش را به همراه اسم و تاریخ تولد ثبت کند.

 با انتخاب یکی از دفترچه تلفن ها و زدن دکمه افزودن می توانیم تعداد مخاطبان ثبت شده را مشاهده نماییم .

متن پیامک را وارد کرده و بر اساس خط ارسال پیامک تعرفه و تعداد مخاطب قیمت محاسبه می‌شود.

-  نکته قابل توجه در ارسال پیامک ها برای مخاطبین این میباشد که شماره های تکراری در ارسال پیامک محاسبه نمی شود.

- یکی دیگر از امکانات ارسال پیامک ارسال از طریق کد پستی می باشد .

برای راحتی کار شما عزیزان ابزاری تهیه شده که می توانید از طریق ابزار کدپستی منطقه ای که در آن سکونت دارید و یا میخواهید پیامک برای آن قسمت ارسال کنید وارد نمایید.

به این منظور در این صفحه لیستی از دفاتر تلفنی که خودتان در این سیستم ثبت کرده اید در اولویت است هر شخصی که درآی نوتی ثبت نام کرده است می تواند به تعداد دلخواه دفترچه تلفن تعریف کند و درهر دفترچه مخاطبینش را به همراه اسم و تاریخ تولد ثبت کند با انتخاب یکی از دفترچه تلفن ها و زدن دکمه افزودن می توانیم تعداد مخاطبان ثبت شده را مشاهده نماییم.

متن پیامک را وارد کرده و بر اساس خط ارسال پیامک تعرفه و تعداد مخاطب قیمت محاسبه می‌شود.

- نکته قابل توجه در ارسال پیامک ها برای مخاطبین میباشد که شماره های تکراری در ارسال پیامک محاسبه نمی شود.

 توصیه می شود حداقل ۵ رقم از کد پستی را وارد نمایید.

با فیلتر کردن شما میتوانید فقط اپراتورهای همراه اول یا ایرانسل را ارسال نمایید .

- از امکانات دیگر این پنل امکان ارسال به یک زمان مشخص می باشد.

 به طور کلی شما تنظیمات متن تنظیماتی برای مخاطبین و حتی خطوط ارسال پیامک تان را انجام داده اید بر اساس بررسی که بر روی حساب و موجودی و هزینه کل داشته اید می توانید با کلیک بر روی گزینه ارسال برای زمان  مشخص کنید که دقیقاً در چه روز چه ماهی و چه سالی می خواهید این پیامک برای مخاطبین ارسال گردد، انتخاب دقیق و ساعتش هم وجود دارد.

برخی از کاربران تمایل دارند که پیامک خاصی به صورت روزانه برای مخاطبینی که انتخاب کردند تکرار شود و ارسال شود.

 می‌توانند در این قسمت تعیین کنند به صورت هر روز گزینه ی1 را وارد نمایند یا هر هفته گزینه 7 وارد نمایند و یا هر یکماه عدد 30 را وارد نمایند یا هر تعداد روزی که مدنظرشان است را در این کادر وارد کنند.

- علاوه بر امکان ارسال برای زمان مشخص می توانید برای مناسبت خاصی پیامک تان را برای مخاطبین انتخاب شده ارسال نمایید.

با کلیک بر روی گزینه ارسال برای مناسبت مشخص کادری باز می‌شود که مناسبت‌هایی که تا پایان سال جاری باقی مانده است ملاحظه می‌شوند .

مشاهده می‌کنید که مناسبتهای سال ۱۳۹۷ در این لیست قابل رویت می باشند.

-  نکته لازم به ذکر این است که زمانی که شما پیامک برای زمان مشخصی را برای مناسبت مشخص انتخاب میکنید هزینه پیامک یا هزینه ارسال پیام کم می شود در همان لحظه ولی پیامک شما در زمان مقرر شده ارسال می گردد و برای کسانی که تکرار پیامک زدند سری اول پیامک هزینه‌ها کم می‌شود واز سری بعد سیستم به صورت اتوماتیک محاسبه می‌کند در صورتی که شارژ داشته باشید  پیام ها را ارسال میکند و از شارژ شما کم می کند و اگر شارژ نداشته باشید پیامک لغو می‌گردد.

 - از جمله امکانات دیگر این پنل پیامکی امکان ارسال پیام صوتی می باشد.

  پیام‌صوتی به این صورت است که زمانی که شما که این پیامک را برای مخاطبین خودتان ارسال میکنید تلفن همراه مخاطب زنگ می‌خورد و به محض اینکه مخاطبتان دکمه پاسخ از گوشی تلفن همراهش را می زند متن پیام صوتی شما به صورت اتوماتیک برایش پخش می‌شود.

 پیامک های صوتی حتماً باید با فرمت ام پی تری یا ویو ذخیره شود یعنی شما باید با یک سیستمی پیام خود را به صورت فایل صوتی ارسال کنید.

 توصیه شده که به زبان فارسی باشد شفاف باشد و کیفیت خوبی داشته باشد.

بر روی دکمه بروز کلیک می‌کنید فایل صوتی تان را انتخاب میکنید و سپس باید بر روی دکمه آپلود و محاسبه زمان کلیک نمایید .

سیستم به صورت اتوماتیک بر اساس تعرفه و ثانیه‌های پیامک صوتی شما و تعداد مخاطبین تان هزینه آن پیامک را محاسبه می‌کند اگر تمایل برای ارسال در زمان یا برای مناسبت خاصی را دارید می‌توانید انجام دهید و به هر کدام از این چهار گروه _ارسال مستقیم ، دفترچه تلفن ، از

کد پستی، استان ها ) مخاطب هم می توانید پیام صوتی تان ارسال نمایید و نهایتاً با کلیک بر روی ارسال پیامک در صورتی که موجودی حسابتان بیشتر یا مساوی کل محاسبه شده است و تنظیمات را درست انجام داده باشید این پیامک ذخیره و به لیست ارسال پیامک های آی نوتی

منتقل میشود.

با ما همراه باشید.

آی نوتی مشاهده پست های زیر را به شما پیشنهاد می کند

آموزش های آی نوتی

آموزش ثبت موقعیت مکانی در آی نوتی

آموزش های آی نوتی

آموزش ارتقاء کد CRM در آی نوتی

آموزش های آی نوتی

آموزش مدیریت منو های تلگرام، کد CRM و شبکه های اجتماعی در آی نوتی

آموزش های آی نوتی

آموزش استعلام و خرید کد USSD

12 نظر تایید شده برای این پست

 1. سلام خدا قوت و تشکر فراوان از تیم تولید محتوا در مجله آی نوتی... ارادتمند شما سیاوش فرتوت (بازاریاب)

 2. سلام.ممنون از آموزش کامل و فوق العاده تون

 3. چرا با اپراتور 2000 به همراه اول نمیشود پیام داد؟

 4. ایراد پنل پیامک شما اینه که از دفترچه تلفن مستقیم به پنل پیامک نمیشه رفت. و مشتری حق انتخاب تعداد خاص شماره نداره حتما باید کل دفترچه تلفن رو انتخاب کنه که این نسله برای مدارس و اموزشگاها ایجاد مشکل می کند اگر میشود این اپشن رو اضافه کنید که فرد بتونه به راحتی از داخل دفتر تلفن تعدای شماره انتخاب کنه و فقط اونها را ارسال کنه

 5. بخش تولید و محتوت آی نوتی

  با سلام. جناب آقای سید جلال پیشنهاد شما به بخش پشتیبانی و فنی شرکت ارجاع داده شد. با تشکر

 6. بخش تولید و محتوت آی نوتی

  با سلام. جناب آقای سید جلال پیشنهاد شما به بخش پشتیبانی و فنی شرکت ارجاع داده شد. با تشکر

 7. بخش تولید و محتوت آی نوتی

  با سلام. جناب آقای سید جلال پیشنهاد شما به بخش پشتیبانی و فنی شرکت ارجاع داده شد. با تشکر

 8. باسلام اگر امکان انتخاب نوع جنسیت و سن و سال مخاطب جهت دریافت پیامک از طریق کد پستی فراهم بشه استقبال خوبی می شود. با کمال تشکر

 9. با سلام خدمت شما برنامه خیلی جالب واینکه تبلیغات را خیلی گسترده‌تر میتوان انجام داد دوم اینک خ ببینم پام صوتی را خودمان باید دیالوگ کنیم یا خیر

 10. باسلام و سپاس یک مشکل عمده و به نظر من بزرگ این برنامه در ارسال پیامک است. با توجه به اینکه بعضی از مخاطبین تبلیغات خود را بسته اند تعدادی از پیامکها به مخاطبین نمی رسد و در لیست سیاه قرار میگرد و این خود مشکل بزرگی می باشد. چون با خرید این برنامه توقع این است که تمامی پیامکها با کد خریداری شده و با این برنامه ارسال شود. طی ارسال پیامک در یک مناسبت 3|1 پیامکها ارسال و مابقی (که اکثر پیامکها بود) در لیست سیاه قرار گرفت و ناچارا همه را با گوشی ارسال نمودم و این در حالی است که زمان ارسال پیامک گذشت و با تاخیر به دست مخاطبین رسید. و این خود ضعف بزرگی برای این برنامه می باشد. لذا خواهشمند است یا این مشکل مرتفع و یا راهکاری برای این کار اندیشده شده و در برنامه قرار گیرد. محمود عرب خزائلی

 11. با سلام به نظر بنده اگر در ارسال پیامک، امکان ارسال بصورت انتخاب استان، شهر، منطقه و شماره های اپراتورهای ایرانسل و همراه اول هم اضافه بشه خیلی خیلی عالی میشه

 12. با تشكر بسيار عالي بود آموزش

نظر شما چیست ؟