تقویت سیستم ایمنی با مواد غذایی طبیعی

تقویت سیستم ایمنی با مواد غذایی طبیعی

با شیوع ویروس کرونا، بسیاری از هموطنان عزیز به دنبال استفاده از قرص‌های مولتی‌ویتامین رفتند تا به این وسیله مقاومت بدن و سیستم ایمنی را تقویت کرده و از خودشان در برابر این ویروس جدید محافظت کنند. قطعا استفاده از قرص‌ها و کپسول‌های مولتی ویتامین در این زمینه موثر است؛ اما به یاد داشته باشیم که خوراکی‌های طبیعی نیز وجود دارند که در این راه به کمک ما می‌آیند. در این مقاله قصد داریم تا چند مورد خوراکی که سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کنند معرفی کنیم.
1- بلوبری
بلوبری با دارا بودن گونه‌ای فلاوونوید به نام آنتوسیانین، مقادیر زیادی آنتی‌اکسیدان داشته و می‌تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند. تحقیقات انجام شده نشان داد فلاوونویدها در تقویت سیستم ایمنی به خصوص در مجاری تنفسی نقشی اساسی ایفا می‌کنند.
دانشمندان در این تحقیقات متوجه شدند که کسانی که خوراکی‌های فلاوونوید دار مصرف می‌کنند؛ احتمال ابتلایشان به عفونت‌های تنفسی بسیار کمتر از دیگر افراد است.
2- شکلات تلخ
شکلات تلخ دارای آنتی‌اکسیدانی به نام تئوبرومین است که سیستم ایمنی را با محافظت بدن از رادیکال‌های آزاد تقویت می‌کند.
رادیکال‌های آزاد مولکول‌هایی هستند که بعد از تماس با آلاینده‌ها و یا هضم غذا ایجاد می‌شوند. رادیکال‌های آزاد باعث تخریب سلول‌ها شده و می‌توانند باعث بیماری شوند.
به دلیل داشتن چربی و کالری بالا بهتر است شکلات تلخ به اندازه مصرف شود.
3- زردچوبه
این ادویه که کاربرد بسیار زیادی در پخت غذا دارد، در بسیاری از موارد به عنوان دارو نیز استفاده می‌شود. مصرف زردچوبه به دلیل وجود کورکومین (که خاصیت آنتی‌اکسیدانی و ضد التهاب دارد) در تقویت سیستم ایمنی بدن موثر است
4- ماهی‌های روغنی
ماهی‌هایی مانند سالمون، تن و سایر ماهی‌های چرب که غنی از امگا 3 هستند احتمال بروز RA را در بدن کاهش می‌دهند.
RA یک وضعیت مزمن در بدن است که سیستم ایمنی به طور اشتباه به یکی از اعضای سالم بدن حمله می‌کند و عملکرد آن را مختل می‌کند.
5- بروکلی
بروکلی یکی از منابع سرشار ویتامین سی است که دارای مقادیر زیادی آنتی‌اکسیدان سولفورافان نیز می‌باشد. همین امر بروکلی را به یکی از بایدهای رژیم غذایی تبدیل کرده است.
6- سیب‌زمینی شیرین
بتاکاروتن، نوعی از آنتی‌اکسیدان که رنگ زرد/نارنجی سیب‌زمینی را ایجاد می‌کند، به وفور در سیب‌زمینی شیرین وجود دارد. بتاکاروتن منبعی برای دریافت ویتامین آ نیز می‌باشد و علاوه بر تقویت سیستم ایمنی، به حفظ سلامت پوست نیز کمک می‌کند.
7- اسفناج
فلاوونویدها، کاروتنویدها، ویتامین سی، ویتامین ای: همه و همه در اسفناج وجود دارند. این مواد مغذی و آنتی‌اکسیدان سیستم ایمنی بدن را تا حد زیادی بالا می‌‍‌برند. و از بروز بیماری جلوگیری می‌کند.
8- زنجبیل
با وجود خواص آنتی‌اکسیدانی و ضد التهاب زنجبیل، تحقیقاتی مبنی بر ضد بیماری بودن این گیاه پرخاصیت اعلام نشده است. اما مصرف آن بدون شک به افزایش سطح سلامتی بدن کمک خواهد کرد.
9- چای سبز
چای سبز نیز مانند بلوبری دارای مقادیر زیادی فلاونوید است و مصرف آن سیستم ایمنی بدن را بهبود می‌بخشد. همچنین به دلیل مقدار کافئین کمی که دارد، می‌تواند جایگزین مناسبی برای چای سیاه باشد.