سرآشپز یک ساله!

سرآشپز یک ساله!

اگر اهل اینستاگرام باشید، حتما پسر بچه‌ی یک ساله به نام کوبی را دیده‌اید که با ویدیوهای آشپزی خود طوفانی در سرتاسر اینترنت به پا کرده!
چندی پیش بود که صفحه‌ای در اینستاگرام ساخته شد به نام: Kobe Eats. در تصویر پروفایل این صفحه عکس یک پسر یک ساله‌ی تپل و بامزه بود و در قسمت بیوی آن صفحه نوشته بود: «سلام! من کوبی هستم و غذا پختن و غذا خوردن رو دوست دارم!».
صفحه‌ی اینستاگرام Kobe، که در حال حاضر بیش از 1.5 میلیون فالوئر دارد، به زودی مخاطبان زیادی پیدا کرد و بسیاری از آشپزان و سرآشپزان معروف دنیا او را در صفحه‌ی خود تبلیغ کردند و حتی بسیاری از محصولات و برندهای مختلف نیز از کوبی خواستند تا محصولاتشان را تبلیغ کند! البته این صفحه را پدر و مادر کوبی اداره می‌کنند.
او در ویدیوهای خود غذاها، کیک‌ها و دسرهای متنوعی درست می‌کند و در واقع در هر فیلم به مادر آشپز خود کمک می‌کند تا غذاهای مختلف را بپزد. البته در بیشتر طول ویدیوها کوبی مشغول خوردن خوراکی‌هاست!
مادر او، اشلی وین، در مصاحبه با CNN گفت که او بیشتر هدف این را داشته که با انتشار ویدیوها هیجان پسرش را در آشپزخانه نشان دهد: «آشپزی یکی از کارهایی است که کوبی در خانه انجام می‌دهد. او آن‌قدر از این کار لذت می‌‍برد […] که تصمیم گرفتم از او فیلم‌برداری کنم و با خانواده و دوستان به اشتراک بگذارم.»
«ما صفحه‌ی او را در پایان فوریه در اینستاگرام ساختیم و حدود 200 فالوئر پیدا کرد. بعد از 15 آوریل فالوئرهای او جهش داشت! 100 هزار، 200 هزار، 500 هزار! ما چنین چیزی را پیش‌بینی نمی‌کردیم!»
وین گفت که او به همراه پدر کوبی، کایل، از این‌که پسرشان توانسته لبخندی بر لب مخاطبان بیاورد خوشحالند؛ مخصوصا در زمانی که دنیا به آن نیاز دارد. آن‌ها خوشحالند که بسیاری از پدر و مادرها، با دیدن ویدیوهای او، به فرزندانشان اجازه‌ی آشپزی می‌دهند و با هم غذا می‌خورند.
این زوج اعتقاد دارند که یادگیری کودک از طریق تجربه کردن بسیار بالاتر است و برایشان اهمیت ندارد که او چقدر خراب‌کاری کند:‌‌«او مواد مختلف را بررسی می‌کند، بافت‌های مواد غذایی را لمس می‌کند، مهارت‌های عملی مثل ریختن و اندازه‌گرفتن را یاد می‌گیرد. او مهارت‌های زیادی از طریق کمک کردن به من یاد گرفته. درست است که خراب‌کاری هم می‌کند اما خراب‌کاری تمیز می‌شود؛ ولی خاطراتی که می‌سازیم باقی می‌مانند.»
او همه غذایی دوست دارد؛ اما غذای مورد علاقه‌ی او غذایی است که پنیر داشته باشد!