بازگشایی هتل‌ها بعد از کرونا

بازگشایی هتل‌ها بعد از کرونا

نیمی از هتل‌های ایران بعد از کرونا بازگشایی می‌شوند
خبرگذاری مهر از جمشید حمزه‌زاده، رئیس جامعه هتلداران ایران، نقل کرد که حدود نیمی از هتل‌های ایران بعد از بسته شدن به علت کرونا، بازگشایی می‌شوند. او در ادامه افزود که هنوز بازگشایی هتل‌ها اعلان رسمی نشده و هر استان بسته به وضعیت شیوع بیماری کرونا و فعالیت‌های انجام شده در ستاد مبارزه با کرونا می‌تواند در این زمینه تصمیم‌گیری کند.
در مورد علت این امر حمزه‌زاده گفت که از آن‌جایی‌که مسافرت‌های کاری شروع شده، اگر هتل‌ها بازگشایی نشوند، ممکن است که مسافرین سراغ اقامت‌گاه‌های غیرمجاز رفته و مشکلات دیگری ایجاد شود.
به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، هتل‌ها موظف به رعایت پروتکل بهداشتی وزارت میراث فرهنگی هستند که بخش قابل توجهی از آن شامل مواردی بهداشتی است که مسافرین و مسئولین هتل‌ها نیازمند رعایت آن هستند. علاوه بر این پروتکل‌ها، لازم است اصول خاصی نیز رعایت شوند؛ مثلا هتل‌ها باید بعد از خروج مسافرین، 48 ساعت اتاق را خالی نگه داشته و آن را ضدعفونی کنند. بعضی از هتل‌ها نیز مدت زمان 72 ساعت را در نظر گرفته‌اند. اصل دیگر نیز مربوط به سلامت کارکنان است. سلامت کارکنان باید چک شود تا از عدم ابتلای آنان اطمینان حاصل شود.
به گفته‌ی حمزه‌زاده، هتل‌های ایران حدود 4 هزار و 500 میلیارد تومان خسارت دیده‌اند؛ چرا که در طول فروردین مسافرتی انجام نشده و در اردیبهشت نیز تعداد مسافرین همچنان کم بوده است.
لازم به ذکر است که بسیاری از کسب و کارها به دلیل شیوع بیماری کرونا مجبور به تعطیلی شدند و در نتیجه‌ی این امر افراد بسیاری متضرر شدند. اکنون بسیاری بر این باورند که موج دوم کرونا در راه است؛ درحالی‌که بسیاری دیگر اعتقاد دارند که این بیماری در حال از بین رفتن بوده و به زودی اثری از آثار آن باقی نخواهد ماند. هر کدام از این دو دیدگاه می‌تواند تبعات مثبت و منفی خود را داشته باشد و ما تنها می‌توانیم منتظر باشیم و ببینیم که کدام یک از این دو رویکرد به واقعیت آتی نزدیک‌تر خواهد بود. 
ذکر این نقطه خالی از لطف نیست که بسیاری از کسب و کارهای پرخطر هنوز هم مجاز به شروع فعالیت خود نیستند.
منبع خبر: خبرگزاری مهر