معرفی فیلم سونیک جوجه تیغی

معرفی فیلم سونیک جوجه تیغیسونیک جوجه تیغی یک فیلم در سبک ماجراجویی کمدی است که بر اساس بازی قدیمی کمپانی سگا ساخته شده و در سال 2020 اکران شد. این فیلم لایو اکشن در 25 ژانویه‌ی 2020 اکران اولیه شد و در 14 فوریه در ایالات متحده به نمایش درآمد. کارگردانی جف فولر، بازی بازیگر معروف جیم کری (که همه او را با فیلم‌ ماسک و وکیل دروغگو می‌شناسیم) در نقش دکتر روباتنیک (شخصیت منفی بازی) و صداپیشگی بن شوارتز به جای شخصیت سونیک توانست با فروش بیش از 306 میلیون دلار به دومین فیلم پرفروش سال تبدیل شده و پرفروش‌ترین فیلم در طول تاریخ آمریکا و کاناداست که بر اساس یک بازی ساخته شده است.
داستان فیلم از آن‌جایی‌ شروع می‌شود که یک موجود فضایی به نام سونیک، به کره‌ی زمین آمده تا از دست مهاجمانی که در تعقیب او هستند فرار کند. او یک کیسه پر از حلقه‌هایی جادویی دارد که با کمک آن‌ها می‌تواند به دنیاهای مختلف سفر کند. او 10 سال است که در مخفیگاهی زندگی می‌کند و در این مدت می‌خواهد که دوستی صمیمی پیدا کند و از طرفی نیز کلانترمحلی (تام واچوفسکی) را تحسین می‌کند و رفتار و روحیات او را دوست دارد. تام نیز به همراه همسرش مدی (یک دامپزشک) قصد مهاجرت به سان‌فرانسیسکو را دارد و می‌خواهد در دپارتمان پلیس آن‌جا نقل مکان کند.
یک شب سونیک از تنهایی خود خسته می‌شود و برای بازی به یک زمین بیسبال می‌رود. او که سرعت مافوق صوت دارد، حین بازی کردن از خود بیخود می‌شود و با سرعت افسانه‌ای خود حرکت می‌کند. این موضوع باعث می‌شود که یک پالس الکترومغناطیسی ایجاد شود و در نتیجه برق منطقه قطع شود. برای بررسی علت این امر، شخصی به اسم دکتر روباتنیک (جیم کری) به منطقه اعزام می‌شود که علت موضوع را پیدا کند. در این میان تام به طور اتفاقی به وجود سونیک پی می‌برد و در ادامه به او کمک می‌کند تا از دست دکتر روباتنیک فرار کند.
در تیزر اولیه که از این فیلم پخش شد، کاربران نتوانسته بودند با ظاهر سونیک ارتباط برقرار کنند و از شکل ظاهری او راضی نبودند. این موضوع باعث شد که انتشار فیلم به تعویق افتاده مدل جدیدی برای او طراحی شود. با وجود هزینه‌ی بالای تغییر مدل تصویر سونیک، سازندگان تصمیم گرفتند که این تغییر ضروری را اجرایی کنند و البته همین امر باعث فروش بالای فیلم شد.
اولین بار در سال 1993 تصمیم گرفته شد تا این فیلم ساخته شود که به دلایل مختلفی از جمله حق انحصار ساخت آن به اتمام نرسید. در دوم اکتبر 2017، کمپانی Paramount Pictures اعلام کرد که انحصار محصول را به دست آورده و در فوریه‌ی 2018 فیلم برای اولین بار اعلان رسمی شد.
اگر از قدیمی‌های دنیای بازی هستید و با شخصیت سونیک خاطرات خوبی دارید و یا دنبال تماشای فیلمی هستید که با آن اوقات خوشی داشته باشید، دیدن این فیلم به شما توصیه می‌شود.