دگکوین چیست؟

دگکوین چیست؟

آیا دگکوین یک نوع کلاهبرداری است؟

اگر به دنبال این نوع از رمزارز هستید بهتر است این متن را به طور کامل بخوانید تا از این نوع کلاهبرداری باخبر شوید.
دگکوین و ساکسز فکتوری تاریخچه‌ی طولانی دارد. در پایان این مقاله خواهیم دید که این شرکت به درد شما نمی‌خورد.
خلاصه: دگکوین-ساکسز فکتوری یک متد رمز بوده که از شما برای تهیه‌ی دگکوین پول دریافت می‌کند. این شرکت هرمی است چرا که جذب نیروی جدید تنها راه کسب درآمد در آن است و افرادی که این شرکت را به جلو می‌رانند، پیشینه‌ی تاریکی دارند. بسیاری از آن‌ها از روش‌های مشابه دیگری نیز مانند وانکوین استفاده کرده و میلیاردها دلار از سرمایه‌ی افراد را از چنگ آن‌ها درآورده‌اند. در آخر نیز شرکتشان منحل شده و بسیاری از افراد پول خود را از دست می‌دهند.

سوالات متداول دگکوین:

1- دگکوین چیست؟

دگکوین یک رمز ارز و یک فرصت بازاریابی چندسطحیست. شرکت در سال 2017 توسط نیلز گراسبرگ تاسیس شد و در استونی شروع به کار کرد. شرکت ساکسزفکتوری نیز در زمینه‌ی «آموزش» فعالیت می‌کند و فعالیت آن نیز چندسطحیست اما این شرکت چیزی نیست جز زمینه‌ای برای سرمایه‌گذاری در دگکوین.

2- روش کسب درآمد در دگکوین چگونه است؟

دو روش برای جذب درآمد در این شرکت وجود دارد. اول: سرمایه‌گذاری به صورت نقدی. دوم: جذب نیرو. شما از طریق هزینه‌ی سرمایه‌گذاری شده‌ی نیروهای جذب شده در تیمتان نیز پورسانت دریافت می‌کنید.

3- آیا خط قرمزی وجود دارد؟

تمام این شرکت یک خط قرمز است. بزرگترین خطای این شرکت این است که خود یک تقلید از کلاهبرداری دیگری به نام وانکوین است. در واقع، صاحب شرکت دگکوین یکی از بازاریابان وانکوین بوده و بسیاری از افراد بین این دو شرکت مشترک هستند. به علاوه، دگکوین بی ارزش بوده و فقط می‌تواند به صورت داخل شرکتی مورد استفاده قرار بگیرد و در دنیای واقعی ارزشی ندارد. درواقع در این شرکت افراد هزینه‌ی واقعی خود را در اختیار شرکت می‌گذارند و چیزی بی‌ارزش دریافت می‌کنند.

4- شرکت‌های مشابه دگکوین وجود دارند؟

متاسفانه شرکت‌های مشابهی از جمله گوماینر، کلود توکن، پایاسیان و تعدادی دیگر با همین روش وجود دارند.

دگکوین یک شرکت هرمی است

دگکوین چیزی به جز سرمایه‌گذاری برای تهیه‌ی دگکوین برای کسب درآمد ارائه نمی‌دهد. روش کسب درآمد این شرکت به شرح زیر است:
در این مدل دسته‌ای که با رنگ آبی مشخص شده‌اند درآمد کسب کرده و دسته‌ی پایین‎تر سرمایه‌ی خود را از دست می‌دهند. در واقع هیچکس با فروش محصول کسب درآمد نمی‌کند و افراد تنها با جذب نیرو و سرمایه‌گذاری او سرمایه‌ای کسب می‌کنند. سپس در سطوح بعدی نیز از هر جذب به نفر بالاسر درصدی از سرمایه‌گذاری می‌رسد و به همین ترتیب پیش خواهد رفت. تمامی خدمات ساکسز فکتوری نیز به این نحو طراحی شده‌اند که در نهایت افراد را به سرمایه‌گذاری در دگکوین تشویق کنند.
مشکل این روش اینجاست که فرآیند جذب تا ابد ادامه نخواهد داشت و به مرور کند خواهد شد. در این زمان است که سرمایه‌ی کافی برای پرداخت به افراد وجود نخواهد داشت و شرکت منحل خواهد شد. سپس بسیاری از افراد سرمایه‌ی خود را از دست داده و متضرر خواهند شد.

دگکوین یک تقلید از وانکوین است

حدود پنج سال پیش وانکوین شروع به فعالیت کرد. وانکوین کلاهبردارانه‌ترین شرکت در این زمینه است و مدیران این شرکت به 90 سال زندان محکوم شده‌اند. حدود 98 نفر که با وانکوین در ارتباط بوده‌اند دستگیر شده و بسیاری از آنان نیز از صفحه‌ی زمین محو شده و فراری هستند. یکی از چهره‌های اصلی وانکوین به نام روجا ایگناتوا حدود سه سال است که رویت نشده است!
این شرکت نیز مانند دگکوین هیچ محصول قابل ارائه‌ای برای کسب درآمد نداشته و فقط از طریق سرمایه‌گذاری درآمد کسب می‌شود. به علاوه، این شرکت نیز مانند دگکوین دوره‌های آموزشی می‌فروخت که درواقع همین دوره‌ها جهت تشویق افراد به سرمایه‌گذاری در وانکوین بودند.
ایگور آلبرتز، کارشناس ارشد وانکوین در سال 2018 از شرکت رفت و در یک ویدیو از مشکلات موجود در شرکت گفت. وانکوین حدود 4 میلیارد دلار درآمد داشت و ایگور از این طریق ماهیانه دومیلیون دلار درآمد داشت و در کل 100میلیون دلار از این حرفه درآمد کسب کرده بود. او پس از انتشار ویدیوی خود از وانکوین بدگویی کرد و مشکل اینجاست که در ادامه از دگکوین حمایت کرد!
این دو شرکت در واقع یکی هستند و از این بابت نمی‌ت��انیم صحبت‌های ایگور را باور کنیم. اکنون نیز تخمین زده می‌شود که ایگور ماهیانه میلیون‌ها دلار از دگکوین درآمد کسب می‌کند. اعتماد به این شخص حماقت محض است.

موفقیت در اینجا نادر است

لازم به ذکر نیست که بیشتر افرادی که در دگکوین سرمایه‌گذاری می‌کنند پول خود را از دست می‌دهند. شاید در ابتدا کمی پول به جیب بزنند اما باید حدود 35% از سود به دست آمده را دوباره در دگکوین، به مدت حداقل 8 ماه، سرمایه‌گذاری کنند. دلیل این امر این است که شرکت درآمد کافی برای پرداخت سود همه را ندارد و نمی‌توانند دریافت موجودی برای همه افراد را ممکن کنند. در واقع هزینه‌ی سرمایه‌گذاری شده‌ی شما به افرادی داده می‌شود که ماه‌ها پیش وارد سیستم شده و اکنون می‌خواهند پول خود را دریافت کنند. به عبارت دیگر برای کسب درآمد باید از این هشت ماه بگذرید تا بتوانید درآمد کسب کنید و بخت با شما یار باشد که شرکت تا آن زمان منحل نشود.
بنابراین صرف سرمایه‌گذاری درآمدزا نیست و تنها از طریق جذب است که درآمد کسب می‌شود. نکته اینجاست که شما شبکه‌ی قوی ایگور را ندارید و این امر در ادامه به فاجعه منجر خواهد شد. فرض کنید دوستان و خانواده‌ی خود را به سرمایه‌گذاری دعوت کنید و سپس همه سرمایه‌ی خود را از دست بدهند.
حدود 73 تا 99 درصد از افرادی که به شرکت‌های چندسطحی مراجعه می‌کنند سرمایه‌ی خود را از دست می‌أهند. از تعداد کم باقی‌مانده بسیاری از آن‌ها کمتر از 5000 دلار در سال درآمد خواهند داشت و این مبلغ برابر 13 دلار در روز است. 65 درصد از این افراد از حرفه دست می‌کشند چرا که فروش به دوستان و خانواده برایشان حس خوبی ندارد و 75% ازآنان دیگر به هیچ شرکت چندسطحی رجوع نخواهند کرد.

هزینه‌ی لازم برای شروع

برای ملحق شدن به دگکوین از سطوح زیر استفاده می‌شود:
مقدماتی: 100دلار
اکتشاف‌گر: 500 دلار
پیشرفته: 1000 دلار
حرفه‌ای: 2500 دلار
فوق حرفه‌ای: 5000 دلار
مربی: 12500 دلار
سرمایه‌گذار: 25000 دلار

پلن مالی دگکوین

با توجه به مقدار سرمایه‌گذاری شده به صورت هفتگی مبلغی دریاف می‌کنید که 35% آن باید دوباره سرمایه‌گذاری شود. این مقدار نیز خود به صورت رمزارزی بی‌ارزش است که در دنیای واقعی هیچ ارزشی ندارد. این برنامه به شرح زیر عمل می‌کند:
با توجه به سطوح مختلف و حجم سرمایه‌گذاری تیم، درجه‌بندی‌های مختلفی برای شخص در نظر گرفته می‌شود:
کارشناس
مسئول بخش
مدیر
مدیر ارشد
مشاور
مشاور ارشد
مشاور اعظم
مشاور ارشد بین‌المللی
مشاور اعظم بین‌المللی
سفیر
سفیر اعظم
هرچه در سطوح پایین شما سرمایه‌گذاری بیشتری انجام شود، مقام بالاتری خواهید داشت. وقتی از درجه‌ای به درجه‌ی بالاتری ارتقا پیدا کنید، مبلغی دریافت می‌کنید. مثلا اگر به درجه‌ی آخر برسید ملک و یا مبلغی معادل یک ملک دریافت خواهید کرد.

پاداش هفتگی

بعد از سرمایه‌گذاری اولیه، تا 8 ماه نخواهید توانست با دگکوین خود کار کنید. در این مدت زمان هر هفته 3% مبلغ را دگکوین دریافت می‌کنید و 50% دگکوین دریافت می‌کنید و 50 درصد باقی مانده نیز دوباره 8 ماه در شرکت باقی خواهد ماند. تمامی سرمایه نیز در قالب دگکوین پرداخت می‌شود.

پورسانت شخصی

پورسانت شخصی نیز پولیست که از طریق جذب سرمایه‌گذار به دست می‌آورید. 10% از این مبلغ به شما تعلق خواهد گرفت.

پورسانت سطح

پورسانت سطح نیز از سطوح پایین شما به دستتان خواهد رسید.

پورسانت همراهی

این پورسانت بابت دریافت پورسانت پایین‌دستی شما به شما خواهد رسید.
مقدار پورسانت دریافتی شما در هر سطح به میزان سرمایه‌گذاری اولیه بستگی دارد. برای دریافت پورسانت همراهی باید حداقل 2500 دلار سرمایه‌گذاری کرده باشید.

خلاصه

وانکوین یکی از بدنام‌ترین شرکت‌های هرمی در 20 سال اخیر است که حدود 4 میلیارد دلار کلاهبرداری کرده است
1- دگکوین یک کپی از وانکوین است
2- هر دوی این رمزارزها فاقد ارزشند
3- برنامه‌های آموزشیشان در واقع تشویق به سرمایه‌گذاری است
4- بیتکوین به هیچ عنوان قابل مقایسه با دگکوین نیست چرا که بیتکوین ارزشمند است
5- دگکوین در هیچ بازاری قابل استفاده نیست
6- تنها راه کسب درآمد سرمایه‌گذاری جدید و یا جذب نیرو است
7- سیستم کاملا هرمی است
باید از خودتان بپرسید که ارزش دگکوین از کجا نشات می‌گیرد؟ آیا می‌توانید با استفاده از دگکوین کرایه‌ی خانه دهید و برای خانه لوازم بخرید؟ یا می‌توانید دگکوین را خرج تحصیلات خود کنید؟ به یاد داشته باشید که برای دریافت این رمزارز بی‌ارزش، ثروت ارزشمند خود را از دست می‌دهید. با سرمایه‌گذاری در دگکوین درواقع پول خود را به کلاهبرداران می‌دهید که جای اصلیشان در زندان است.

این مطلب ترجمه به مضمون از مقاله‌ای با عنوان مشابه است.