معرفی پروتئین وی

معرفی پروتئین وی

پروتئین وی از شیر گاو تهیه می‌شود و محصولی باکیفیت ارائه می‌دهد که یا چربی، لاکتوز و کلسترول ندارد و یا مقدار آن ناچیز است و منبعی غنی از اسیدهای آمینه می‌باشد. خالص‌ترین نوع این پروتئین، وی ایزوله نام دارد و برای خانم‌ها و آقایان در تمامی سنین (حتی نوزادان و کودکان) منافعی دارد.
پروتئین وی منافع بی‌شماری برای ورزشکاران و افراد تحت رژیم دارد: تقویت سیستم ایمنی، تقویت قوای استخوان و بهبود وضعیت عمومی بدن. با گذشت زمان، مطالعات جدیدی در این زمینه انجام می‌شود که فواید پروتئین وی را تایید کرده و بر آن تاکید می‌کنند. در حال حاضر، اکثریت قریب به اتفاق افراد بر این باورند که مصرف پروتئین وی در سلامت قلب و عروق، قدرت در ورزش و رشد کودکان و نوزادان موثر است.
اخیرا، محبوبیت رژیم اتکینز در آمریکا باعث شده که اکثریت قریب به اتفاق به رژیم‌هایی با پروتئین بالا روی بیاورند. مطالعات زیادی انجام شده که اثبات کرده‌اند دریافت ورودی بالای پروتئین، به کاهش وزن بسیاری از افراد کمک می‌کند؛ اما نکته اینجاست که نوع پروتئین مصرف شده در رژیم غذایی تعیین می‌کند که سلامت شخص رژیم‌گیرنده در چه وضعیتی قرار دارد.
بر اساس رژیم اتکینز، مرغ و ماهی بهترین پروتئین‌ها برای هضم هستند. میلیون‌ها نفر از رژیم اتکینز در کنار سبزیجات و ویتامین‌ها و مواد معدنی استفاده می‌کنند.
اما استفاده از این پروتئین می‌تواند تاثیر مخالف داشته باشد و پروتئین بهتری که به جای این نوع پروتئین می‌تواند مورد استفاده بگیرد، پروتئین وی است. در کنار فواید زیاد آن، استفاده از پروتئین وی وضعیت سلامت عمومی مصرف‌کننده را در طول زمان بهبود خواهد داد.
مصرف پروتئین بالا می‌تواند متابولیسم را بالا برده و نیز احساس سیری ایجاد می‌کند و ازین رو در رژیم‌های کاهش وزن تاثیر بالایی دارد.
به دلیل زود هضم بودن پروتئین وی، توصیه می‌شود که ورزشکاران بعد از تمرین این پروتئین را با آب مصرف کنند تا سرعت جذب آن بالا رود (حدود 20 دقیقه). در صورتی که ورزشکار تصمیم داشته باشد که پروتئین را صبح مصرف کند، بهتر است که آن را همراه شیر مصرف کند تا جذب کندتری داشته و در طول روز انرژی شخص را تامین نماید.